MěstavEvropě.cz

Neapol

hlavní město italské provincie Neapol

Neapol je hlavním městem stejnojmenné provincie. Najdete ho v Neapolském zálivu. Celkově jde o třetí největší město Itálie, které se rozkládá na ploše 117 km2. Neapol je důležitým centrem obchodu a průmyslu.

Co můžeme v Neapoli vidět?

Neapol je významné město a nabízí mnohé památky. Najdete tu spoustu důležitých staveb, především kostelů. Někdy bývá také Neapol přezdívaný jako „Město kopulí“. O tom, že má město co nabídnout, svědčí i fakt, že je od roku 1995 zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. Každoročně sem směřují mnozí turisté. I okolí města je velmi krásné a dají se odtud podnikat různé výlety. A kam konkrétně zamířit za památkami?

Do Dublinu můžete vyrazit i sami. Zkuste proto levné letenky do Dublinu z nabídky leteckých společností.

Hrad Castel dell'Ovo

Jde o velmi proslulý hrad. Název můžeme do češtiny přeložit jako „Vaječný hrad“ či jako „Hrad zlatého vejce“. Castel dell´Ovo je součástí slavného panoramatu v zálivu. Tento hrad byl mnohokrát přestavovaný. První zmínka o něm pochází z roku 1262. Dnes tu má sídlo neapolská sekce Clubu Alpino Italiano, který se zabývá vysokohorskou turistikou, ale také historickým podzemím Neapole.

Chcete strávit dovolenou či zájezd jinde? Pak zkuste Venezuela nebo exotiku jménem Bulharsko.

Divadlo Teatro San Carlo

Teatro San Carlo představuje největší divadlo v celé Itálii. Budete-li si ho už prohlížet, nezapomeňte se kousek dál podívat na náměstí Piazza del Plebiscito. Zde najdete kostel San Francisco di Paola a také Palazza Reale (Královský palác).

Gallerie Umberto I.

Tato slavná a monumentální skleněná pasáž pochází z roku 1887.

Dóm San Gennao

Jde o další oblíbenou turistickou památku, která byla postavena v letech 1294 až 1323. Část fasády pochází však z mnohem mladší doby, konkrétně z 19. století. Navštivte především kapli. Najdete tu postříbřeno bustu Sv. Januária, což je patron Neapole. Také tu je lahvička s jeho krví. Prohlédnete si tu i mnohé arkády a malby. Spousta z nich pochází od Luca Giordana.

Hrad Castel Nuovo

Castel Nuovo (Nový hrad) najdete na nábřeží. Jde o stavbu s mohutnými kulatými věžemi. Hrad je doplněný nádherným vítězným obloukem z bílého mramoru. Budete-li už obdivovat hrad Castel Nuovo, nenechte si ujít nedaleké náměstí Piazza Municipio, na kterém stojí radnice a kostel.

Archeologické muzeum

Jde o nejvýznamnější archeologické muzeum v Evropě. Najdete tu spoustu skvostů z období gotiky, renesance i baroka. Muzeum se dříve jmenovalo Real Museo Borbonico (Bourbonské královské museum) a mělo být výstavní síní pro sbírku mramorových soch Karla Bourbonského. Jsou tu i poklady z období antiky. Pokocháte se tu mimo jiné nálezy z Pompejí.

Španělská čtvrť

Za prohlídku stojí také Španělská čtvrť (Quartieri Spagnoli). Dopřejte si příjemnou procházku zajímavou čtvrtí, která má svou duši. Je hustě obydlená a tvoří ji pravidelná síť uliček.

Neapol je perlou mezi evropskými městy. Budete-li tu, jistě ještě najdete mnohá zajímavá místa, která stojí za bližší průzkum.

••• Aktuální nabídka eurovíkendů •••

Last minute zájezdy© www.MěstavEvropě.cz (tipy na eurovíkendy, poznávací zájezdy a dovolené) • Neapol (poznávací zájezdy, eurovíkendy, průvodce)
Chcete strávit krátkou dovolenou v Evropě? Zkuste právě eurovíkendy a víkendové zájezdy do měst Evropy. Fotografie © SXC.hu